AddThis Social Bookmark Button

Co je Zumba

ZUMBA® je fitness program v rytmu latinsko-americké hudby, který kombinuje prvky aerobiku a tance. Ve španělském slangu slovo „zumbare“ znamená „rychle se hýbat, bavit se, nebo pozvat někoho na party“. A přesně taková je filosofie Zumba® fitness. Nepřipadáte si jako v tělocvičně, nepočítáte, kolik ještě kterého cviku musíte udělat a dokonce si můžete přidávat i své vlastní prvky. Zkrátka se bavíte a s úsměvem si užíváte na taneční party. Přitom však velmi účinně cvičíte a spalujete spousty kalorií.

V Zumba® hodinách se kombinují rychlé a pomalé rytmy, čímž dochází k efektivnímu spalování tuků a tvarování postavy. Zapojíte celý svalový korpus, především pak nohy, břicho a hýždě. Rozhodně nemusíte být žádným tanečníkem, protože Zumba® fitness zvládne každý. Začíná se jednoduchými kroky a postupem času se přidávají trochu náročnější kombinace. Všechny taneční kroky jsou ale i tak oproti běžné podobně zjednodušené.

Zumba® je vhodná pro všechny věkové kategorie. Cílem Zumba® fitness je ukázat lidem, že hubnout lze zábavnou cestou.

HISTORIE ZUMBA® FITNESS:

Zumba® fitness vznikla v polovině 90-tých let v Columbii v Jižní Americe, kdy si Alberto Perez alias Beto zapomněl hudbu na svou hodinu aerobiku. Jediné co měl u sebe byly kazety s latinsko-americkou hudbou.Celou hodinu improvizoval v rytmu salsy a merengue. Hodina s novými tanečními prvky měla velký úspěch a tak se zrodil nový fitness program – Zumba® fitness. Po velkém úspěchu v Columbii, představil Beto v roce 1999 Zumba® fitness v USA. Zde se k němu přidali dva podnikatelé, Alberto Perlman and Alberto Aghion , a společně založili společnost 'Zumba Fitness, LLC' jejímž cílem bylo představit Zumba® fitness po celém světě. Od té doby se stala ZUMBA® nejrozšířenějším fitness programem nejen v USA.

V současné době je víc jak v 30 zemích vyškoleno přes 10 000 instruktorů, přes 1 500 000 lidí navštěvuje pravidelně hodiny ZUMBA® fitness a do dneška se prodalo přes 3 miliony DVD.

© 2014 zumba-katherine.cz  |  All rights reserved.

Copyright by Zumba s Katkou